My Blog

Just another WordPress site

تامی اسمیت در سال 1945 در لیورپول حضور یافت و به عنوان یک “مرد سخت” واقعی شهرت داشت، حریفی که مصمم، قدرتمند و تهاجمی خام در تکل به سرعت برای او شهرت پیدا کرد، اما او همچنین می تواند بازی کند و بیش از 600 بازی کند. حضور در باشگاهی که در کودکی از آن حمایت می کرد. او یک بازیکن کلیدی در دهه‌های 1960 و 1970 بود، زیرا لیورپول از سطح متوسط ​​دسته دوم برای تسلط بر بازی انگلیس بالا آمد.

اسمیت در سال 1960 در سن 15 سالگی به عنوان یک تازه کار به لیورپول پیوست و به زودی در تیم ذخیره بازی کرد، عزم او در تامین تجهیزات باعث شد تا در فصل 1962-1963 اولین بازی خود را برای تیم اصلی انجام دهد و با برتری 5-1 به برتری رسید. بیرمنگام، اما تا سال 1965 بود که اسمیت شروع به بازی منظم کرد و در این فصل او در تیم قهرمان جام حذفی لیورپول که لیدز یو را شکست داد، بسیار مهم بود. اس ..

در فصل 1965-1966، اسمیت جایگاه خود را در تیم اصلی تثبیت کرد، زیرا لیورپول به قهرمانی لیگ کوچک رفت، که اولین چهار عنوان او با قرمزها بود. اسمیت علیرغم شهرتش به عنوان یک مرد سخت‌گیر، فقط یک بار در طول مسابقه اخراج شد و آن هم به خاطر فحش دادن به داور بود و نه برای یکی از بحث‌های محبوبش.

پس از یک دوره بازسازی تحت هدایت بیل شنکلی در سال 1970 که شاهد حضور بازیکنان جدید متعددی در آنفیلد بود، اسمیت کاپیتانی لیورپول را به دست آورد و علیرغم باختن فینال جام حذفی به سیستم در سال 1971، موفقیت چندان دور از دسترس نبود و در سال 1972- در فصل 73، او اولین کاپیتان لیورپول شد که با قهرمانی در جام یوفا و همچنین بازیابی عنوان لیگ کوچک، جام اروپای غربی را بالای سر برد.

با این حال، شش ماه بعد، به دنبال اختلاف نظر با بیل شنکلی، مدیر لیورپول، اسمیت از کاپیتانی لیورپول محروم شد و از تیم کنار گذاشته شد. پس از حل شدن اختلافات، و علیرغم شایعات مبنی بر اینکه او می‌خواهد از باشگاه جدا شود، اسمیت جایگاه خود را در تیم به دست آورد و اکنون به جای پست دفاع مرکزی مورد علاقه‌اش، در پست دفاع کناری بازی می‌کند.

او در فینال جام حذفی 1974 مقابل نیوکاسل  لیورپول فوتبال مالی کسب درآمد و دو قهرمانی دیگر در لیگ کوچک در سال های 1976 و 1977 پیروز شد که احتمالاً خاطره انگیزترین فصل لیورپول بود. لیورپول پس از کسب عنوان قهرمانی لیگ کوچک، به نظر می‌رسید که به یک «سه‌گانه» عجیب دست پیدا کند، اما پس از باخت 2-1 فینال جام حذفی مقابل منچستر یو، به سختی از دست داد. اس ..

تنها چند روز پس از باخت در فینال جام حذفی، شب فوق العاده ای در پایتخت ایتالیا رقم خورد زیرا لیورپول در فینال جام ملت های اروپای غربی با بوروسیا مونشن گلادباخ آلمان روبرو شد، مصدومیت شخصی فیل تامپسون به این معنی بود که اسمیت بازی را شروع کرد و او گل دوم را در این بازی به ثمر رساند. افتخار 3-1، که باعث شد لیورپول اولین جام اروپای غربی خود را به دست آورد.

یک فصل آخر در آنفیلد شاهد بودیم که تامی اسمیت در سال 1978، پس از 638 بازی و بیست و چهار گل برای باشگاهی که به آنفیلد-آهن لقب گرفته بود، پس از شهرت مرد سخت خود، از تاثیرات حرفه ای خود در لیورپول کم کرد، او هرگز فراموش نخواهد شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *